Реклама

Кривична пријава за 20-годишен дилер од Велес

Veles od drn NOemvri 2022

Велешката полиција поднесе кривична пријава против Ј.М.(20) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

Имено шофер на автобус на на 26.05.2022 пријавил дека пронашол тревкаста материја на Автобуската станица во Велес, која била испратена во пратка со алишта, која ја подигнал пријавениот.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Подоцна е утврдено дека станува збор за марихуана.

Извор на веста: kurir.mk

Можеби ќе ве интересира: