Реклама

Како време не очекува

Veles Noemvri 2021

Денеска се очекува претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Zito baner

Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во снег на повисоките и во некои од пониските места. На планините снежната покривка ќе се зголеми, а снежна покривка ќе се формира и на повисоките места особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 3 до 9 степени.

Agria

Во понеделник во утринските часови на места ќе провејува снег, а преку денот облачноста ќе се намали. Поради разведрувањето во вторник минималните температури ќе бидат ниски.

Од среда се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Можеби ќе ве интересира: