Адил Адиловиќ: Се освен победа против Железарец ќе биде наш неуспех

Пред момците на тренерот Панче Нанев е нов сериозен тест во Првата македонска футсал лига. Во Скопје екипата на Кеги Моби гоостува кај должникот од првиот дел од сезоната составот на Железарец. Капитенот на екипата Адил Адиловиќ смета дека Кеги Моби е во добра форма и дека сè освен три бода за нив ќе биде … Продолжи со читање Адил Адиловиќ: Се освен победа против Железарец ќе биде наш неуспех