Реклама

Пронајдена марихуана кај велешанец во велешкиот затвор

zatvor sutka

Полициски службеници при рутинска контрола во Казнено-поправна установа Затвор-Велес отворено одделение кај 26-годишен била пронајдена марихуана.

На 06.12 2022 околу 16.30 часот во СВР-Велес, Казнено-поправна установа Затвор-Велес било пријавено дека при редовен претрес на осудениците кај Д.П. (26) од Велес била пронајдена марихуана.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Полициски службеници извршиле увид и ја подигнале марихуана за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира: