Приведен крадец од Велес, по распишана централна потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Н.(30) од Велес кој бил баран по централна потерница, за одлежување казна затвор од една година и два месецa. „Денеска (07.12.2022) во 12.00 часот на ул.„Димко Најдов“ во Велес, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода … Продолжи со читање Приведен крадец од Велес, по распишана централна потерница