Реклама

Во Бутел откриен над еден тон марихуана

Бирото за јавна безбедност во рамките на засилените мерки во борбата против недозволена трговија со дрога, во координација со ОЈО Кавадарци, спроведува акција во град Скопје, при што во магацин во Бутел се најдени 12 палети во кои има над еден тон наркотична дрога, информираше вечерва директорот на бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски.

Zito baner

Едно лице е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Agria

Истрагата е во тек, и дополнителни информаци се очекуваат во текот на утрешниот ден.