Реклама

Приведен криминалец од село Бузалково баран по потерница за доиздржување казна затвор

Policija oznaka

Вчера попладне, околу 17 часот во село Бузалково, велешко, полициски службеници од Специјалната антитерористичка единица Тигар при Бирото за јавна безбедност во Министерството за внатрешни работи го лишиле од слобода 30 годишниот М.А. од село Бузалково, извести МВР.

Zito baner

За него била распишана централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување казна затвор од една година и два месеци од казната за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“ по член 418 од Кривичниот законик. Тој бил осуден на казна затвор од две години и осум месеци.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

Можеби ќе ве интересира: