Реклама

(ФОТО) Воз удри автомобил кај Порцеланка

Воз кој се обраќа на релација Велес – Битола утрово удри автомобил, на железничкиот премин кај Порцеланка. Во несреќата нема починати. Удреното возило е со прилепски регистарски таблици. Овој премин е необезбеден, без рампи и без светлечка сигнализација.

Zito baner

Полицијата е на терен и врши увид како е дојдено до несреќата. Во текот на денот се очекуваат повеќе информации.

Agria