Поради обвинување за сексуален напад приведен Дани Алвеш

Бразилската фудбалска легенда, Дани Алвеш е приведен во Барселона поради обвинување за сексуален напад на една девојка на крајот на минатата календарска година. Алвеш сам се пријавил во полиција, но потоа со возило бил однесен пред судија што го истражува случајот. Се работи за настан што се случил на 30 декември 2022 година и тоа … Продолжи со читање Поради обвинување за сексуален напад приведен Дани Алвеш