АМСМ информира за состојбата на државните патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 50 метри има од Групчин до Тетово. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на … Продолжи со читање АМСМ информира за состојбата на државните патишта