недела, 4 декември, 2022
Реклама

Втор ден по ред нема нови заразени во Велес

Infektivno Veles

Втор ден по ред нема ниту еден заразен велешанец со коронавирус. Центарот за јавно здравје од Велес соопшти дека денес петмина велешани се излекувани од вирусот.

Според новата статистика во Велес вкупно се заразија 62 лица со коронавирус, од кои девет се излечени, тројца починаа, а 50 случаи се сеуште активни.

Agria

Во земјава денеска се регистрирани 26 нови случаи на заразени со коронавирус, но во исто време, 36 пациенти оздравеа. Во последните 24 часа регистриран е и еден смртен случај, на 80-годишен пациент од Скопје.