Реклама

20 годишно лице од село Богомила осомничено за убиство на соселанец

policija svetla

Велешката полиција лиши од слобода 20-годишно лице во село Богомила, општина Чашка поради физичка пресметка со 62-годишник, по која починал кратко по тепачката.

Текстот продолжува под рекламата

„На 23.01.2023 во 00.20 часот во с.Богомила, општина Чашка, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода И.Т.(20) од с.Богомила. На 22.01.2023 околу 20.30 часот во село Богомила настанала физичка пресметка помеѓу него и Р.С.(62) од село Богомила, по што го напуштил местото, а за кратко време Р.С. бил пронајден починат. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршил Јавен обвинител од ОЈО Велес и екипа од СВР Велес“, информираа од МВР.

Agria

Текстот продолжува под рекламата

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. И.Г. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира: