Реклама

Петмина велешани уапсени поради малолетничка порнографија

uapsen

Полицијата ноќва приведе петмина велешани, осомничени дека снимале порнографски материјал со малолетнички, дознава Батали.нет. Петтемина се на распит во обвинителството, а оттаму велат дека не можат да дадат информации во врска со овој случај, се додека предистражната постапка не заврши.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Според наши извори, полицијата ја сомничи групата дека имала секс со малолетнички, тоа го снимала со телефон, а снимките се препраќале на социјалната мрежа Телеграм.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од полицијата велат дека информации за апсењето ќе дадат штом тоа ќе го одобри јавен обвинител.

Можеби ќе ве интересира: