Реклама

Времето денеска, облачно и студено со врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено. Ќе има повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата наутро ќе биде од -5 до 2 степни, а во текот на денот од -1 до 5 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Во Велес времето денеска ќе биде облачно со услови за повремени врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Темпертурата ќе се искачи до 5 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

И на почетокот од викендот времето ќе биде променливо облачно и студено. На некои места, како што информираат од УХМР, ќе има провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Можеби ќе ве интересира: