Реклама

Сончево со мала облачност, попладне локални врнежи

veles 7 noemvri

Времето во четвртокот во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Утринската температура се движи од минус 7 на повисоките места на западот, до 0 Целзиусови степени, додека максиналните дневни ќе бидат во интервалот меѓу 2 и 12 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во текот на ноќта најавени се врнежи од дожд и снег.

Можеби ќе ве интересира: