Реклама

Двајца велешани украле повеќе предмети од двор и тераса на две куќи

policija lisici

Полицијата уапси двајца велешани кои извршиле кражба од две куѓи во близина на црквата Свети Спас.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„На 01.02.2023, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода К.И.(23) и И.Б.(69) од Велес. Тие се сомничат дека од двор и тераса на две куќи на ул.„Јовче Тикварски“ во Велес одзеле повеќе предмети“, соопшти портпаролот на СВР Велес Ристе Самарџиев.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а лицата биле задржани во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена
соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: