Реклама

Приведен 27-годишен велешанец поради сомнение за кражба во куќа

kradec na stan

Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 27 годишен велешанец за кои полицијата се сомнева дека со употреба на сила влегол во куќа на улица „Вељан Шојлев“ во Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„На 03.02.2022 во 14.45 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Б.З.(27) од Велес, кој се сомничи дека во периодот од 11.40 до 13.00 часот со употреба на сила влегол влегол во куќа на ул.,,Вељан Шојлев“ во Велес и одзел личен предмет“, информираа од МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот,лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: