Реклама

Триумф на Борец во првата контрола пред почетокот на пролетниот дел

На првиот подготвителен натпревар пред продолжението на првенството, фудбалерите на Борец го совладаа составот на Вардар Неготино со резултат 3:1.

Содржината продолжува под рекламата

Новиот тренер на велешани, Никола Карчев им даде шанса на сите играчи кои беа во протоколот а домаќините беа поумешни во завршницата.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Веќе во вторник следува нов пријателски натпревар, каде Борец ќе ги одмери силите против Локомотива Пехчево.

Можеби ќе ве интересира: