Реклама

Времето денеска, сончево, студено и ветровито

Veles vo srce

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието и во источните делови каде се очекува локално да биде со брзина од над 60 километри на час, информираат од Управат за хидрометеоролошки работи.

Содржината продолжува под рекламата

Температурата наутро ќе биде од -10 до 1 степен, а во текот на денот од -7 до 3 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес времето денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, а температурата ќе се искачи до 0 Целзиусови степени.

Можеби ќе ве интересира: