Реклама

Времето денес многу студено, па сончево со источен ветер

Денеска наутро времето ќе биде многу многу студено, а преку денот сончево со мала облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Утринската температура ќе се спушти до минус 15, а дневната ќе достигне до 7 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес времето ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус 8, а дневната ќе се искачи до 3 степени.

Можеби ќе ве интересира: