Реклама

Кривична пријава против жител на село Рашатани за „злоупотреба на службена положба и овластување”

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.С.(62) од село Раштани, велешко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотрeба на службената положба и овластување“.

Содржината продолжува под рекламата

На 08.03.2022, пријавениот, вработен во Шумска полиција, иако знаел дека нема никакво попречување во вршењето на службената должност, му поднел прекршочна пријава на Б.Н. со намера да му нанесе материјална штета и да му наштети на неговиот углед.

Agria

Можеби ќе ве интересира: