Реклама

Временска прогноза

Времето утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Agria

Утре ќе се задржи претежно сончево време со ниски утрински температури. Во недела ќе има зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег на планините и на повисоките места. Од понеделник времето ќе биде стабилно со пораст на утринските и дневните температури.

Можеби ќе ве интересира: