Реклама

Малолетник од Велес пронајден тешко повреден, полицијата го истражува случајот

SVR Veles policija

Малолетен велешанец тешко повреден бил пронајден на улица во градот и пренесен во болница, соопштија од МВР.

Содржината продолжува под рекламата

„На 11.02.2023 околу 13.00 часот во СВР Велeс е пријавено дека во Општата болница Велес бил донесен со тешки телесни повреди малолетник од Велес, кој бил пронајден нa ул. „Алексо Демниевски” во Велес“, се вели во полициското соопштение.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Полицијата излегла на местото каде било пронајдено момчето и се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од МВР.

Можеби ќе ве интересира: