Реклама

Приведен 17-годишен крадец од Кавадарци кој вршел кражби во Велес

lisici

Полициски службеници привеле 17-годишник од Кавадарци, кој се сомничи дека во периодот од 10.02.2023 до 12.02.2023 на подрачјето на Велес извршил пет тешки кражби и шест тешки кражби
во обид.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„На 12.02.2023, полициски службеници од СВР Велес лишиле од слобода 17- годишник од Кавадарци. Тој се сомничи дека во периодот од 10.02.2023 до 12.02.2023 на подрачјето на Велес извршил пет тешки кражби и шест тешки кражби во обид, а бил баран по потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа малолетнички затвор Тетово поради бегство од затворот“, информираа од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Дел од одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а лицето било спроведено во установата за доиздржување на казната. По целосно документирање на случаите, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира: