Реклама

Повторно дојави за бомби во скопските училишта

Продолжуваат заканите за експлозивни направи, откако и минатата недела имаше пријави на повеќе локации низ Скопје за бомби.

Содржината продолжува под рекламата

Дојава за наводно поставени бомби денеска добиле училишта во Скопје. Учениците од гимназиите „Јосип Броз Тито“ и „Никола Карев“ се евакуирани и ќе биде направена потребната проверка.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Повеќе детали се очекуваат од МВР во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира: