Реклама

Кеги Моби поразен во Липково

ФОТО: РАДИЦА ДУКОВА

Екипата на Карадаку вчера во Липково со 6:3 триуфираше над Кеги Моби и го престигна на првенствената табела во Првата футсал лига.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Херој на мечот беше Шуајб Шукрија кој постигна четири погодоци, а стрелаа уште и Ринор Исени и Фатон Нуредини. За велешани погодија Зоран Трајков, Петар Левков и Адил Адиловиќ.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По 15 одиграни кола Кеги Моби има освоено 21 бод и се наоѓана петата позица на табела. Во следното коло велешани го пречекуваат составот на Јувентус Серава.

Можеби ќе ве интересира:

.