Реклама

Временска прогноза

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер, а долж Повардарието и во источните делови на Македонија засилен ветер од северозападен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Минималната температура ќе се спушти до минус 1, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Agria

Можеби ќе ве интересира: