Реклама

Нов силен земјотрес ја погоди Турција

Zemjotres

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денес ја погоди источна Турција, соопшти ЕМСЦ.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Според првите информации, епицентарот на земјотресот бил во областа Малатија, која речиси била уништена од разорните земјотреси што ја погодија оваа земја на 6 февруари.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Засега не се знае дали има повредени во последниот земјотрес. Тлото се тресело и во Кахраманмараш и Адијаман.

Можеби ќе ве интересира: