Реклама

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Ilon Mask

Според денешниот индекс на милијардери на „Блумберг“, шефот на „Тесла“ и „Твитер“, Елон Маск се врати на врвот на листата на најбогати луѓе во светот, на кој на крајот на 2022 година се наоѓаше претседателот и извршен директор на конгломератот за луксузни стоки Луј Витон Моет Хенеси (LVMH), Бернард Арно.

Содржината продолжува под рекламата

Богатството на Маск сега изнесува 187,1 милијарди долари, надминувајќи го Бернард Арно, чие богатство се проценува на 185,3 милијарди долари, објави „Блумберг“.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Богатството на Маск на почетокот на оваа година изнесуваше 137 милијарди долари.

Можеби ќе ве интересира: