Реклама

Временска прогноза

Veles, gradski park kaj ezerceto

Времето денеска ќе биде променливо облачно, најавува УХМР. Во западните делови ќе врне слаб локален дожд, а на високите планини слаб снег.

Zito baner

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. 

Agria

Минималната температура ќе се спушти до минус 6, а максималната ќе се искачи до 17 степени.

Можеби ќе ве интересира: