Реклама

Какво време не очекува денеска?

Veles, gradski park kaj ezerceto

Променливо облачно со слаб локален дожд ќе биде времето денес според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Zito baner

Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, кој попладне во северните делови ќе го промени правецот во северен.

Agria

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 13 до 19 степени, велат од УХМР

Во недела, пак, ќе дува засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на температурата. Поради разведрувањето минималните температури во првите два дена од следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нула.

Можеби ќе ве интересира: