Реклама

Борец остана непоразен во Гевгелија

Borec Vardar 18

И на второ гостување по ред фудбалерите на Борец останаа непоразени. Во Гегелија ремизираа со домаќинот Кожуф со резултат 1:1, полувреме 1:0.

Zito baner

Домаќините поведоа со голот на Бојан Иванов во 32 минута од пенал. Дамјан Пешовски со голот во 62 минута донесе бод за велешани.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По 20 одиграни кола Борец сеуште е закован на дното од табелата со освоени само 2 бода. Конкурентите за опстанок Слога и Тетекс своите натпревари ќе ги одиграат утре. Во наредното коло во Велес гостува екипата на Арсими.

Можеби ќе ве интересаира: