Реклама

Временска прогноза

veles so tabla

Сончево со мала до умерена локална облачност, најавува УХМР за денеска.

Zito baner

Се очекува да дува умерен, а на некои места долж Повардарието и повремено засилен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе биде од минус три до нула степени, а дневната од 10 до 18 степени Целзиусови.

Agria

За утре (15 март), пак, од УХМР најавуваат претежно облачно време со повремени врнежи од дожд кои на некои места ќе бидат пообилни, а во текот на ноќта на планините и повисоките места се очекува снег.

Во четврток (16 март) исто така се најавува променливо облачно време со локални врнежи од дожд и снег во претпладневните часови. Исто така, се очекува да дува засилен ветер од северен правен кои на некои места ќе надмине брзина од над 70 километри на час.

Во петок, велат од УХМР, ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, додека во сабота се очекува претежно сончево време со слаб до умерен ветер.

Можеби ќе ве интересаира: