Реклама

Велешката полиција уапси крадец од Велес

veles so tabla

На 15.03.2023 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.С.(30) од Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Тој се сомничи дека со подесен алат влегол во објект на правно лице на ул.„Алексо Дамниевски Бауман”, одзел повеќе предмети и демонтирал електрични инсталации.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицето било приведено во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: