Реклама

Приведен велешанец, кај него била пронајдена марихуана

Marihuana

Велешката полиција вчера го привела Д.Л. (44) од Велес, во чиј дом во овој град при извршен претрес по наредба од Основниот суд – Велес, биле пронајдени и одземени пакување со марихуана и дигитална вага.

Zito baner

Како што информираат денеска од МВР, лицето е приведено во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Agria

Можеби ќе ве интересира: