Реклама

Приведена битолчанка, осомничена за кражба во Велес

Priveden razbojnik

Полициски службеници од СВР Велес привеле 20-годишна битолчанка, бидејќи се сомничи дека вчера извршила разбојничка кражби од дом во центарот на градот.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„Денеска (17.03.2023) во 11.45 часот полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода С.К.(20) од Битола. Таа се сомничи дека на 16.03.2023 околу 17.00 часот извршила разбојничка кражба во дом на улица „8 Септември“ при што одземала разновиден златен и сребрен накит“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Дел од пронајдените предмети се одземени и вратени на сопственикот. Лицето било приведено во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: