Реклама

По сообраќајка дошло до тепачка

tepacka maloletnici

Двајца возачи на товарни возила по случена сообраќајна незгода помеѓу возилата на регионалниот пат Градско – Прилеп, кратката вербална расправија прераснала во физичка пресметка.

Содржината продолжува под рекламата

„На 27.03.2023 година во 21.35 часот во ОВР Кавадарци, Х.Н (52) од Градско пријавил дека на регионалниот пат Градско – Прилеп, поточно во близина на бензинска пумпа, по случена сообраќајна незгода помеѓу две товарни возила, по кратка вербална расправија, бил физички нападнат од П.И (47) од Кавадарци“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од велешката полиција соопштија дека се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: