Реклама

Кошаркарите на Борец Баскет го освоија третото место во М12 лигата

Младите кошаркари на Борец Баскет го освоија третото место на М12 кошаркарскиот фајнал фор откако во натпреварот за трето место го совладаа составот на Куманово со 25:23.

Содржината продолжува под рекламата

Претходно во полуфиналниот дуел беа совладани од составот на Струмица со резултат 36:22.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Шампион во М12 кошаркарската лига е екипата на Феникс која во финалето ја совладаа Струмица со резултат 35:22.

Можеби ќе ве интересира: