Реклама

Превалец со победа ја заврши сезоната

Prevalec Pitu Guli 2023

Со победа над екипата на Слога Лажани од 3:2, полувреме 2:0, фудбалерите на Превалец ја завршија сезоната во Третата фудбалска лига – Југ.

Содржината продолжува под рекламата

Првиот гол за домашниот тим беше дело на Гаштев, а Стојанов беше стрелец на два погодоци. Чоков си постигна автогол, а Имероски стрелаше за Слога.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

На крај од сезоната Превалец заврши на четвртата позиција со 42 освоени бода.

Можеби ќе ве интересира: