Реклама

(ФОТО) Невреме го зафати Велес

nevreme Veles

Невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер попладнево го зафати Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Силниот дожд и градот го отежнуваат движењето по улиците чии коловози се под вода. Засега нема информации за предизвикани штети од невремето.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од УХМР најавија дека нестабилното време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе се задржи, особено во попладенвните часови. Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер и услови за појава на град.

Можеби ќе ве интересира: