(ФОТО) Невреме го зафати Велес

Невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер попладнево го зафати Велес.Содржината продолжува под рекламата Силниот дожд и градот го отежнуваат движењето по улиците чии коловози се под вода. Засега нема информации за предизвикани штети од невремето.Содржината продолжува под рекламата Од УХМР најавија дека нестабилното време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе се … Продолжи со читање (ФОТО) Невреме го зафати Велес