Реклама

Поскапуваат бензините, цената на дизелот останува иста

Benzinska pumpa

Од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,00 ден/лит. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС остануваат непроменети.

Содржината продолжува под рекламата

Цената на ЕУРОСУПЕР 98 се зголемува од 80,5 на 82,5 денари по литар, додека цената на ЕУРОСУПЕР 95 од вечерва ќе изнесува 80,5 денари по литар.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

ЕУРОДИЗЕЛ останува со непроменета цена – 69 денари по литар. Останува иста и цената на екстра лесното масло 67,5 денари, и на мазутот 39,4 денари.

Можеби ќе ве интересира: