вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Велес со најголем број заразени во последните 24 часа

Infektivno Veles

Петмина велешани се помеѓу 13 новозаразени со коронавирус во земјава во последните 24 часа. По тродневното затишје, во само два дена, денеска и вчера, регистрирани се вкупно девет нови случаи, што е повеќе од 40 проценти од вкупните детектирани случаи во последните два дена.

Во меѓувреме, 12 велешани се помеѓу оздравените во последнито деноноќие, објави министерот за здравство Венко Филипче.

Agria

Според информации кои пристигнуваат до нашата редакција од граѓани, најголемиот дел од последните случаи на заразени со коронавирус потекнуваат од кластерот од конфекцијата Ју – Ка.