Реклама

Велес повторно со најмногу заразени со коронавирус

Infektivno Veles

Шест нови случаи на заразени со коронавирус се регистрирани во Велес. Сите новозаразени се во роднинска врска со инфицираните од претходните денови.

Четврти ден по ред, Велес е на врвот по бројот на инфицирани во државата. Од понеделникот до денеска регистрирани се 24 заразени. Во исто време, регистрирани се и седум оздравени велешани.

Agria

Според информациите на Министерството за здравство, во последното деноноќие се регистеирани 14 заразени, од кои, покрај шесте во Велес, Скопје брои пет новоинфицирани, во Прилеп има двајца и еден во Тетово.