Реклама

Германската Бундеслига е прва од топ 5 лиги која се враќа во полн ек.

Bundesliga 1

За денеска се закажани осум натпревари. Седум од нив започнуваат во 15:30 часот, а најинтересно ќе биде дербито помеѓу Борусија Дортмунд и Шалке. Од 18:30 часот Ајнтрахт ќе биде домаќин на Борусија Менхенгладбах во Франкфурт.

На врвот на табелата е Баерн Минхен, но го следат и Борусија Дортмунд, која е на четири бода заостанување, Ред Бул Лајпциг, кој е минус пет, и Борусија Менхенгладбах, кој заостанува шест бода.

Agria