вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Женски труп пронајден во стан во Велес

stop policija

Женски труп пронајде вчера полицијата во стан на улица „д-р Христо Татарчев“ во Велес. Починатата е идентификувана и се рабои за 85-годишната С.З. од Велес.

„Лекар од Итна медицинска помош Велес констатирал смрт, без траги на насилство. По наредба на  јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина – Скопје. Бил извршен увид на местото на настанот“, информираа од СВР Велес.

Agria