недела, 4 декември, 2022
Реклама

Трети ден како нема заразени од Ковид 19 во Велес

Нема новозаразени од коронавирус во Велес во изминатото денонќие. Охрабрувачки делува податокот дека имаме 17 оздравени пациенти, од кои двајца се од Велес.

Во последните 24 часа направени се 258 тестирања, а регистриран е 21 нов случај на ковид-19. Во Скопје се регистрирани 12 заразени, Тетово петмина, Куманово три случаи и Штип еден.

Agria

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1999, бројката на оздравени пациенти е 1439, на починати е 113, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 447.

Во изминатото деноноќие не се регистрирани починати пациенти како последица на ковид-19.