Реклама

Четири фудбалери на Ренова и двајца на Шкендија позитивни на Ковид 19

testiranje-borec

Четири фудбалери на Фк Ренова и двајца на Фк Шкендија се позитивни на коронавирусот, соопшти Синдикатот на фудбалери на Македонија на својата фејсбук страна.

Zito baner

Денешните тренинзи на овие два клуба беа откажани.Имињата на заразените се уредно доставени до Фк Ренова и Фк Шкендија во текот на денот.Позитивните на Ковид 19 веднаш ќе бидат ставени во самоизолација и домашен карантин.

Agria

Ова се први фудбалери кои се позитивни на коронавирусот откако започна масовното тестирање.

Со новонастанатата ситуација доаѓа во прашање продолжувањето на фудбалската сезона која требаше да продолжи на 17 Јуни.