Реклама

КАНАЛ 5: Денеска најмалку 90 новозаразени и 6 починати од Ковид-19

Infektivna klinika Skopje naslovna

Канал 5 предмалку објави дека според нивни извори денес на територија на Република Македонија се регистрирани најмалку 90 нови случаи на заразени од коронавирус, а починати се најмалку 6 лица.

Наскоро ќе бидат објавени и официјалните бројки.

Agria