Реклама

Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали ќе се воведат нови рестриктивни мерки

Policiski-cas 997x485

Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува дали ќе повторно ќе се воведе полициски час, за да се спречи ширење на коронавирусот.

Zito baner

Одлуката која ќе jа донесе, Комисијата ќе и ја достави на Владата.

Agria

Поради зголемувањето на бројот на заразени со коронавирусот, на последниот викенд, кој беше и продолжен заради празникот Задушница (Духовден), беше воведен полициски час.

Во земјата од почетокот на епидемијата до сега вкупно се регистриран 3.025 инфицирани пациенти со коронавирус, досега оздравеа 1.646, а починаа 153 граѓани.

Во моментов 1.226 пациенти се активни случаи со коронавирус.